Pilnmēness ceļš

Čau!

Nedēļa ir pagājusi, marts ir ieskrējies. Ieskrējies ar vēsām un pelēcīgām dienām, bet arī ar saules pielietām dienām, kad kājas prasīties prasās iziet pastaigā.
Pagājusī nedēļa bija klusa no manis. Kādas divas reizes centos sākt rakstīt, bet pirksti neklausīja. Negribēja dejot pa klaviatūras taustiņiem. Gribu to vai nē, bet radošajā procesā esmu atkarīga no mūzas. Nav mūza, nav rezultātu.

Nedēļas nogale caurām diennaktīm nodarbināja manu prātu. Tik ļoti, ka naktis tika aizvadītas, esot daļēji nomodā. Nomierinošas zāles. Daudz domu par to, kā būtu, ja būtu. Sāļas upes plūst no manām acīm. Štrunts ar to, par nervu kairinājumu liecināja mans acs plakstiņš, kurš raustās tikai nopietna stresa gadījumos.

Viss labais nenāk viegli. Lai kaut ko iegūtu, kaut kas ir jāupurē. Jautājums, cik daudz katrs ir gatavs upurēt? Vai, upurēšanas gadījumā, ieguvumu būtu vairāk nekā zaudējumu? Un kā ar svarīgo psihoemocionālo veselību, kura ir novājināta? Vai viņa spētu to panest? Un gribas, lai visiem ir labi, arī pašam. Bet, ja tik liels uztraukums un stress par to, kā būtu, vai ir vērts vēl vispār domāt par to? Jā, bet tāds piedāvājums no zila gaisa, patiesi – zila gaisa nokritis.

Tik daudz jautājumu, uz kuriem atbildi var sniegt tikai paša sirds. Tik interesanti, kādas izvēles dzīvē tiek piespēlētas. Un kā zināt, vai esi izdarījis pareizo? Varbūt, ja pēc tam nav sirdsapziņas pārmetumu.

Varbūt tomēr tāda emocionalitāte pilnmēness dēļ? Kaut arī nekad neesmu jutusi nekādu ietekmi no pilnmēness… tomēr visam pienāk pirmā reize.
Pirmā reize peldēties pilnmēness gaismā, pirmā reize izjust negulētas naktis un pārlieku lielu emocionalitāti pilnmēness dēļ vai arī pirmā reize saukt ātro palīdzību, jo visa par daudz… Visa par daudz arī cilvēkiem, kuri nemēdz izrādīt savas emocijas un kaut ko slēpj sevī.

Rūpēsimies par sevi un… varbūt prasīsim pilnmēnesim palīdzību, lai izgaismo pareizo ceļu, pa kuru iet.

Lai mums pavasarīgs malks svaiga gaisa!

Attēls: Joonas Kääriäinen, pexels.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: