Harijs Poters un tualetes papīra gūsteknis

Esošā krīzes situācija, cilvēku pašizolācija, darbs no mājām un visā visumā – dzīve no mājām – cilvēkos veicina radošumu. Citiem tas ir dabas dots talants, citi laikā gaitā attīstījuši radošuma prasmes, savukārt citiem, garlaicības māktiem cilvēkiem, tas parādās kā zibens no skaidrām debesīm.
Tā arī nesen mikroblogošanas vietnē Twitter cilvēki tika aicināti pārveidot filmu nosaukumus izmantojot frāzi “tualetes papīrs”. Ja interesē, tad pameklē @Alteledertasche profilā, daudz un dažādi varianti.

Radošuma izpausmes un…
Valstī izsludinātajā ārkārtas stāvoklī sabiedrība dalās vairākās daļās. Kāda daļa priecājas par to, ka var izmantot iespēju strādāt attālināti. Tāda iespēja pat var dot vairāk brīvā laika, jo var strādāt pidžammā, ar izpūrušiem matiem, kā arī nav jātērē laiks ceļā uz un no darba.
Tomēr, manuprāt, lielākā daļa dzīvo pamatīgā stresā, trauksmē, panikas lēkmēs un tuvojas depresijai.
Ņemot vērā ierobežojumus, pieprasījuma un pasūtījumu trūkumu, daudzas darba vietas ir spiestas atlaist cilvēkus vai liek doties bezalgas atvaļinājumā. Parastiem mirstīgajiem tā ir tīrākā elle. Vairums cilvēku dzīvo no algas līdz algai, iekrājumu nav, līdz ar to ļaunākais scenārijs var nostrādāt pavisam ļauni.
Sociālajos tīklos klejoja ieteikums, ka valsts varētu izmaksāt katram iedzīvotājam 100 eiro mēnesī pārtikas iegādei. Jā, iespējams, ar 100 eiro pietiktu. Katrā ziņā valstī noteikti samazinātos iedzīvotāju ar lieko svaru skaits.
Ar 100 eiro pietiktu, ja tiktu atcelti arī maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem, elektrību, mobilo sakaru pakalpojumiem, internetu. Protams, arī nekustamā īpašuma īres maksas.
Lai vai kā, negribas pieļaut ļaunāko scenāriju. Domas par to vien rada nemitīgu trauksmes sajūtu.
Hmm, vai aptiekās ir arī nomierinošo zāļu deficīts?

Vienaldzības gūstā
Diemžēl daudziem nepastāv iespēja strādāt attālināti. Piespiedu kārtā ir jādodas ārpus mājas. Tāpat daudziem nav personīgā transporta līdzekļa, lai droši pārvietotos.
Tiem, kuri dzīvo ne pārāk tuvu savām darba vietām, nākas izmantot sabiedrisko transportu. Kāds klepo, kāds šķauda. Šajā laikā tas rada patiesi lielas bailes, kārtējo stresu. Nu nēsā šalli, kur klepot, ja neproti vai nevari citādāk.
Līdzīgi ar veikaliem. Pārsvarā visur ir informatīvi uzraksti, līmlentas ar divu metru distanci uz grīdām, pat uzraksti uz grīdas, ka jāievēro divu metru distance. Katru dienu ziņās gan no rīta, gan vakarā runā par šo pandēmiju. Vai tiešām cilvēki ir tik neaptēsti? Stāvot rindā ar divu metru distanci starp pircējiem, vienmēr atradīsies kāds gudrinieks vai gudriniece, kas ielīdīs pa vidu un izliksies par muļķi. Uz aizrādījumu, ka jāievēro divu metru distance, attrauks:”Ā, ja?” Labrīt! Vēl lielākas dusmas izraisa tie, kuri gatavi pakašķēties, kad saņem aizrādījumu.
Cilvēkiem ir un būs jāiet uz pārtikas veikaliem, jo ne visās pilsētās ir pieejama normāla pārtikas produktu piegāde.
Ja cilvēki ar tādu vienaldzību izturēsies pret noteiktajiem ierobežojumiem, tad nekur tālu netiksim. Tiksim tikai tik tālu, ka katru rītu Slimību profilakses un kontroles centra paziņojumā būs ap 40 jaunu inficēto.
Tāpat uzskatu, ka, lai izvairītos no nepatīkamiem paziņojumiem, repatriācijas reisus vajadzēja ierobežot vai pārtraukt. Labi, lai atgriežas mājās tie, kuri devušies komandējumos vai ceļojumos, bet ne tos, kuri pastāvīgi dzīvojuši ārzemēs. Tomēr, tā kā repatriācijas reisi vēl būs un noslēgsies tikai šīs nedēļas beigās, tad varēja izdomāt citu risinājumu, kā cīnīties ar cilvēku vienaldzību un bezatbildību. Līdzīgi kā Lietuvā, kur atgriezušos iedzīvotājus karantīnas laikā izmitinās pašvaldību ierādītās telpās (Avots: TVNET), varēja un varētu darīt Latvijā. Ne visi ir apzinīgi un ievēro pašizolācijas noteikumus, to apliecina arī policijas reidi, kuros vienmēr pāris cilvēki neatrodas savās dzīvesvietās. Vienaldzība un bezatbildība.
Katrs no mums, it īpaši tie bezatbildīgie, ir atbildīgi par to, cik ilgi nāksies dzīvot bailēs un neziņā par nākotni.

Zelta maliņa
Jācenšas saskatīt katrā lietā, notikumā pozitīvais. Šobrīd dažādi treneri, pasniedzēji piedāvā savas nodarbības bezmaksas. Atliek tikai pameklēt sev interesējošo, saņemties un darīt! Varbūt pēc krīzes beigām no mājām iznāksim ar mīnus 5 kilogramiem svara un plus 5 kilogramiem zināšanu!

Attēls: Anna Shvets, pexels.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: