Izmantot

Izmantot… Manas pirmās asociācijas ar šo vārdu ir ne pozitīvā nozīmē. Tomēr ar vārdu “izmantot” es gribēju pateikt – ja zini, ka kaut kas ir nepieciešams un tas tiek piedāvāts, tad to izmantot.

Šodien noslēdzās mans četru konsultāciju garais ceļojums ar psihologu. Skumji, ka beidzās, tomēr es esmu P A T E I C Ī G A:
– pirmkārt, sev. Jau pagājušā gada beigās es sapratu, ka man vajag kādu speciālistu, jo vilciens, ar kuru es braucu, iet tikai vienā virzienā – dziļā bedrē. Iestājoties pandēmijas laikam, daudziem cilvēkiem sāka “raut nost jumtu”. Ieraudzīju iespēju pieteikties bezmaksas psihologa konsultācijām. “Nu, nē… Man vēl nav tik traki,” nodomāju es, bet tomēr saglabāju ierakstu. Ja nu… Sapratu, ka striķis ir pārtrūcis un, lai kā es censtos to saturēt kopā, manas rokas nestiepjas tik tālu. Sameklēju saglabāto ierakstu. Domāju, kā nu es spēšu atklāties svešam cilvēkam un vēl pie tam uzreiz videozvanā. Tomēr laikam viss bija tik nokaitēts, ka nāca ārā. Paldies saku sev par to, ka saņēmos vērsties pēc palīdzības. Grūti iedomāties, kas būtu un vai vispār vēl būtu ar mani.
– otrkārt, psiholoģei. Paldies par to, ka spēja man atvērt acis un padomāt par šķietami pašsaprotamām lietām no cita skatupunkta. Saprast, ka tās pašsaprotamās lietas arī ir īpašas. Padomāt un aizdomāt prom visas tās supernegatīvās domas.

Diemžēl ar šo viss nebeidzas. Labi, ka esmu noķērusi otru vilcienu, kas brauc ārā no dziļās bedres. Jāturpina iesāktais, tādējādi piemetot malku vilciena krāsnī, lai tas kustētos uz priekšu. Disciplīna, plānošana, un darīšana, lai pēc tam būtu gandarījums un prieks par sevi.

Šīs konsultācijas atkal lika pārliecināties par to, cik ļoti svarīga ir mūsu mentālā veselība. Droši vien atkārtošos sakot, ka viss sākas tieši ar mūsu garīgo pasauli, cik tā ir piepildīta. Jā, protams, arī materiālā puse ir svarīga un tā var sniegt lielu prieku. Tomēr jāiemācās priecāties par mazām lietām un pateikt par tām paldies, lai pēcāk varētu teikt lielu paldies par lielām lietām.

Vissvarīgākais – domāt par savu mentālo veselību. Ja ir traki, tad atrast savu “glābšanas riņķi”. Man tās ir pastaigas. Šonedēļ izdomāju pārbaudīt sevi. Ļoti vajadzēja uz pilsētas centru, bet ar sabiedrisko transportu negribēju braukt. Jā, jā, baiļojos, ka kāds man ne tā uzelpos vai, nedod Dievs, uzklepos. Nostaigāju 11 km. Kas tad tas ir? Citi noskrien vai nostaigā krietni vairāk, tomēr man kā pasīvam cilvēkam tas bija gandarījums. Sapratu, ka manam ķermenim tas ir easy peasy, un gribu tādu attālumu vai pat vēl lielāku nostaigāt biežāk. Kāpēc gan ne, ja man tas liek justies labi. Kas bija interesanti, ka es atklāju ierasto ceļu uz pilsētas centru no jauna. Dzīvoju šeit teju 5 gadus un ne reizi nebiju gājusi mērojusi ceļu kājām, jo tomēr 5,5 km vienā virzienā pirms darba vai skolas likās daudz, vēl jo vairāk – pavadīt stundu ceļā. Likās, ka šī pilsēta mani smacē. Problēmas, neveiksmes. Jā, tās nav beigušās, tomēr, ejot ar kājām, ieraudzīju, ka šeit ir arī kāds skaistums.

Šādi un vēl citi atklājumi un pārdomas man radās pēc četrām konsultācijām. Galvenais ir nebaidīties vērsties pēc palīdzības un nekautrēties no tā, ka esi to darījies. Mēs dzīvojam tādā pasaulē, kurā dažkārt paliek par grūtu pašam tikt galā ar savu garīgo pasauli. Labāk laicīgi sūtīt SOS signālu nekā nogaidīt.
Kā arī – pašam censties ķert atpakaļ braucošo vilcienu, darīt darbiņus, kas liek justies labāk, nevis uzreiz atmest ar roku psihologam un ķerties pie prieka tabletītēm.

Ja vajag palīdzību un ir iespēja – izmanto. Domāju, ka katram vajadzētu aiziet pie tāda speciālista un sakārtot savu prātu.

Pa šo laiku, atsevišķu iemeslu dēļ, nācās uztapināt vienu radošu rakstu darbu. Pārsteidzu pati sevi par to, cik, manuprāt, labi sanāca. Saņēmu arī labus vārdus no saviem tuvajiem un mīļajiem, tādēļ nolēmu, ka vajadzētu to palaist tautās. Ja interesē mīlas romāni, kas nedaudz velk uz “Greja 50 nokrāsām” vai “Saplēsto mežģīņu” pusi, tad noteikti seko līdzi Malkam Svaiga Gaisa sociālajos tīklos, lai tūlīt pēc publicēšanas vari izlasīt!

Elposim svaigu gaisu, priecāsimies par ziedošo pavasari un neļausim tumšiem vilcieniem mūs vilkt dziļās bedrēs!

Foto: Krivec Ales, pexels.com

2 thoughts on “Izmantot

  1. Sveika, Dace!

    Foršs blogs, interesanti aprakstījusi esi savas sajūtas, meklējumus. Tev ir talants rakstīt! Varbūt pietiek meklēt bosus un kļūt pašai sev par bosu? 🙂 Izmanto savu talantu, un “Pasaule sadodies rokās, lai Tev palīdzētu”.

    Liked by 1 person

    1. Sirsnīgs paldies par labajiem vārdiem! Būtu jauki, ja izdotos kļūt pašai sev par bosu un pelnīt pietiekami. Galu galā, ja dara to, kas patīk, tad nekad nebūs jāstrādā! 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: